Семинар о предузетништву

СЕМИНАР О ПРЕДУЗЕТНИШТВУ

Обуци присустовали учитељи и наставници свих основних школа убске општине - чланови Тима за предузетништво

У уторак и среду 12. и 13. марта, у ОШ „Милан Муњас“ организована је обука Тима за предузетништво, одобрена од стране Министарства просвете и науке. Први дан обука је обухватала непосредни рад са водитељима програма, док је други дан обуке обухватао онлајн форму, кроз решавање теста знања и израду домаћих задатака.

После уводног дела, представљања учесника кроз индивидуални и групни рад, као и групну дискусију, приступило се раду у мањим групама кроз тему „Предузимљивост и оријентација ка предузетништву“, након чега је уследила друга тема „Ученичка задруга као модел предузетништва“. Уједно је обрађивана тема о месту ученичких задруга у образовном систему, као и у функцији развоја предузетничких компетенција код ученика.

Трећи део обуке одржане првог дана, подразумевао је развијање предузетничких пројеката. Учесници школа, износили су своје идеје за пројекте, развијање и представљање пројеката, као и израду скица и прављење портфолија пројекта.

Другог дана обуке, учесници семинара, радили су онлајн тест - проверу знања, након чега су добијали повратну информацију о плану пројекта. ОШ „Милан Муњас“ имала је у свом Тиму десет чланова, а обуци су присуствовали и учитељи и наставници из других основних школа убске општине.

Д.Капларевић

Прилози: