Међуокружно такмичење у "Штарк арени"

ШКОЛСКИ СПОРТ - РУКОМЕТ

МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У „ШТАРК АРЕНИ“

Девојчице освојиле друго, а дечаци - треће место на Међуокружном такмичењу у Београду у школском рукомету.

Рукометаши и рукометашице ОШ „Милан Муњас“, победници Окружног такмичења за школску 2018/2019. годину, учествовали су на Међуокружном такмичењу, 4. априла у „Штарк арени“, где су рукометне вештине одмерили са најбољим дечацима и девојчицама из Београда, Сремског и Мачванског округа.

Иако је међу основцима постојала јака жеља да се пласирају на Државно првенство, ову жељу покушаће да реализују следеће године. Дечаци су на старту такмичења, у полуфиналу, изгубили од ОШ „Јанко Веселиновић“ из Шапца, резултатом 19:16, а девојчице су победиле тим из Руме и пласирале се у финале Међуокружног такмичења, али су их ипак надиграле девојчице из ОШ „Цана Марјановић“ Раља (општина Сопот).

Рукометаше је предводио наставник физичког васпитања Дејан Петровић, а велику подршку имали су и од управе и тренера РК „Уб“ – Љубомира Марковића, Дејана Лукића и Ненада Рогића.

наставник Дуња Капларевић