А шта ја могу

А шта ја могу?

Порука ученичког парламента поводом Дана планете Земље

Свет у коме живимо обликују људи у великој мери. Понекад је тај утицај изузетно негативан. Свакога дана на путу до школе, посла, парка... видимо доказе тог утицаја. Ученици наше школе то су документовали фотографијама.

На Убу је основана заједница Убљана који редовно имају акције чишћења и на друге начине се боре против загађења како би Уб и околину учинили чистијим и зеленијим. Информације о њима можете наћи на линку -

https://www.facebook.com/pg/zeleniub/about/?ref=page_internal .

Али не морате бити члан неке посебне групе која је основана са циљем очувања животне средине. Овај циљ можете остварити ако:

• у куповину носите цегер (није срамота носити цегер, данас може да се нађе доста кул цегера) и тако смањујете употребу пластичних кеса
  • купујете и једете што више воћа, а не чоколадица и слаткиша и тако смањујете количину смећа коју “производите” А ЧИНИТЕ ДОБРО И СВОМ ОРГАНИЗМУ
  • смеће бацате искључиво у канте, не бацате га у препуне канте или поред истих
  • опоменете другаре који не воде рачуна, покупите смеће за собом и за њима
  • одвајате пластични, алуминијумски, стаклени или папирни отпад
  • трудите се да што више идете пешке или бициклом

Наташа Миланковић је послала следеће фотографије које врло сликовито описују загађеност наше околине: