ТИМСС истраживање у ОШ "Милан Муњас" Уб

14.5.2015. је одржано ТИМСС истраживање у ОШ "Милан Муњас" у Убу. Trends in International Mathematics and Science Study јесте међунардодно проучавање образовних постигнућа у математици и природним наукама ученика 4. и 8. разреда.
Србија 4. пут учествује у истраживању, а други пут се испитују ученици четвртог разреда. Главни циљ ТИМСС истраживања јесте међусбно поређење образовних система различитих земаља.

У тестирању су учествовали ученици одељења 4-4. Тест се састоја из два дела: прво су решавали задатке из математике, а затим из природних наука. Сваки део теста је био временски ограничен тако што су ученици имали 36 минута да реше 22 задатка из математике, односно 36 минута да одговоре на 23 питања из области природних наука. Поред ученика, у истраживању су учествовали директорка школе- Живана Баратовић, психолог- Љиљана Симић, учитељица одељења 4-4 -Биљана Стојковић и координатор истраживања- Наталија Ивановић.