ИСПУЊЕНЕ ЖЕЉЕ

Остварене жеље: 32 бицикла, инвалидска колица, столица за купање инвалидних лица и огрев за једну породицу.

Убски основци, који су крајем прошле године учествовали у пројекту „Зажели жељу“ (Make a wish to the Sovereign Order of Malta) Амбасаде Сувереног Војног Малтешког Реда, у четвртак 15. октобра, у холу ОШ „Милан Муњас“, преузели су бицикл као поклон. Тридесет два спортска бицикла стигла су на адресу школе пре десетак дана, а уручена су ученицима који су имали скромније, а практичне жеље. На конкурсу, на коме су до 50 речи, морали да опишу своју жељу, учествовали су ученици од првог до осмог разреда школа са поплављених подручја.

Међу 3.500 послатих формулара, прихваћене су 1.793 жеље, после чега је у Монте Карлу одржана донаторска добротворна вечера. Посебне похвале добило је троје ученика школе „Милан Муњас“, јер су њихове жеље биле усмерене ка другим особама. Брат и сестра из Лончаника, пожелели су својој другарици Кристини Гајић нова електрична инвалидска  колица, а једна ученица из Мургаша пожелела је да добије столицу за купање инвалидних лица, коју би поклонила својој сестри. Одушевљени хуманим гестом убских ученика, Комисија коју су чинили Покровитељи пројекта, Престолонаследник Александар Карађорђевић, надбискуп београдски Станислав Хочевар, председник Generalli осигурања, као и други страни представници, сврстала  је њихове жеље као најоригиналније и најкреативније и поред 32 бицикла и огрева за једну убску породицу, неопходна медицинска помагала стигла су на жељене адресе.

Награђеним ђацима, који су у пратњи родитеља, својих другова и наставника присуствовали свечаном уручивању вредних поклона, обратила се прво директорка школе Живана Баратовић, која је подсетила присутне на процедуру реализације пројекта и притом рекла: - Током читаве реализације овог пројекта, највише смо сарађивали са Општином Уб и њеним представницима, са председником Дарком Глишићем и његовим сарадником Гораном Марковићем, посредством којих смо добили прилику да учествујемо у овој активности. Сматрали смо, како се добро, увек добрим враћа, да посебним поклонима, буду награђена три ученика која су показала хуман гест.

Јована и Никола Марковић и Александра Ћираковић, на поклон, од школе, добили су таблет рачунаре, уз све честитке и аплаузе присутних.

Дарко Глишић председник општине Уб објаснио је у обраћању присутнима, а касније и медијима, да ни сам није био свестан, када је у децембру прошле године разговарао са амбасадором Албертом ди Луком, да у оволиком обиму ова акција може да се реализује и усрећи много породица. – Најбитније, од свега тога је, што међу децом има хуманости да пожеле нешто лепо другом, а не само себи. Ову акцију сматрам и победу наше средине, јер се показује и вредност коју ви као родитељи усађујете својој деци. То је победа и вас као родитеља – рекао је  председник Глишић.

Ученици ОШ „Милан Муњас“ пожелели су 821 жељу и на тај начин, 32 ученика је успело да њихова жеља буде запажена и остварена. Прозивку и доделу бицикли у розе и тегет бојама, организовао је помоћник директора Милојко Марковић, са директорима и ученицима школе.

Дуња Капларевић